Proovime spordiennustusi – mida arvesse võtta?

Mõndadele näivad spordiennustused väga lihtsad – tasub lihtsalt valida tugevaim meeskond ning sa ei kaota kunagi. Samas ei ole asi nii elementaarne.

Arvestatavate võitude saamine on küllaltki suur väljakutse, eriti inimestele, kes pole seda varem teinud. Kui tahad end proovile panna, siis loe siit, millega kindlasti arvestada.

  • Määra endale eelarve. Esimene ning kõige tähtsam aspekt panuste tegemise juures on omada ülevaadet oma rahalistest võimalustest. Pead otsustama, kui suure summa võid mängudele kulutada. Pea meeles, et sa ei tohi kulutada rohkem raha, kui oled valmis kaotama.
  • Sõnasta oma eesmärk. Mõnele on spordiennustus (totalisator) äri, teisele meelelahutus. Kui soovid seda teha oma lõbuks, tee panus sellele, kellele paremaks arvad. Sel juhul ära liiga suurte summade peale mängi. Samas kui soovid oma panustega raha teenida, on oluline mõista seda, et tulemuse suhtes mingit garantiid ei ole. Tasub valida tulus strateegia ka nendeks puhkudeks, kui sinu valitud meeskond või mängija kaotab.
  • Tunne spordiennustuste põhireegleid. Kui oled otsustanud nendega tegeleda, on selge, et pead teadma, kuidas erinevad panused toimivad ning millised on kõik reeglid. See aitab kogu protsessi nautida ning selle üle kontrolli omada.
  • Tee panus sellele spordialale, mida kõige paremini tunned. Kui soovid tõesti raha teenida, tegele ainult spordiga, mille kohta tead kõige rohkem ning mis sulle kõige rohkem meeldib. Selleks, et panused oleksid õiged, pead palju teadma nii statistika kui ka selle kohta, milline on meeskonna või sportlase tervislik seisund mängu eel.
  • Vali parim strateegia. Igal kihlvedudes osalejal on tarvis mingisugust strateegiat. See, kuidas oma panuseid teha, võib märgatavalt mõjutada raha kaotamise riski. Erinevaid strateegiaid on palju ning nende jaoks, keda asi huvitab, on internetis lai valik informatsiooni ja selgitusi. Mõningaid strateegiaid kasutatakse kiire tulu jaoks ja teised keskenduvad väikesele, kuid stabiilsele teenimisele.
  • Kontrolli oma emotsioone. Kui oled spordiennustustes alles algaja, pead mõistma, kuidas oma emotsioone juhtida. Ära lase neil võimust võtta hetkedel, mil tuleb otsuseid vastu võtta. Enamasti mõjutavad emotsioonid tulemusi just halvemas suunas. Seega hoia kainet meelt!