Paar nippi blackjacki kohta  

Igal hasartmängul on oma ajalugu ning kindlad nipid ja seaduspärad, mis on aastakümnete jooksul kogunenud ning mille tundmine ei tee paha ei algajale ega ka kogenule. Selles artiklis vaatame, millised siis on blackjacki väikesed saladused.

 

  • Enne mängima hakkamist tehke selgeks, millised on minimaalsed ja maksimaalsed panused ning lugege läbi selle konkreetse mängu reeglid. Seejuures pole oluline, et olete need varem mõne teise kasiino kodulehel läbi lugenud. Mängust on palju eri alaliike.
  • Valige see mäng, milles diiler peab alati 17 punkti peale pidama jääma. Mõned kasiinod lubavad diileril ka siis kaart juurde võtta, kui tal juba on 17 punkti täis. Sel puhul on kasiinol suurem võiduvõimalus, mistõttu mõelge hoolikalt, kas tasub üldse nende reeglite juures mängima hakata.
  • Ei ole üllatus, et parim käsi on 21 ning sellele järgneb 20. Kolmas parim käsi pole aga mitte 19, vaid 11. Miks? Sel põhjusel, et võite siis võtta ühe lisakaardi, ilma, et peaks riskima et saate üle 21 punkti. Ühtlasi on teil väga suur tõenäosus selles mängus hea käsi saada. Võttes 11 punktiga juurde veel ühe kaardi, on teil 46,2% tõenäosus saada 19 või rohkem punkti ning 30,8% tõenäosus saada 21 punkti.
  • Matemaatiliselt on kõige halvem punktisumma 16. Kui punkte on vähem, on väike tõenäosus, et käsi ületab üht kaarti juurde võttes 21 punkti, aga kui punkte on sellest rohkem, siis on võiduvõimalus suurem. Ühtlasi on tõenäoline, et diiler teid sel puhul võidab.
  • Blackjack on tuntud oma madala kaotusprotsendi poolest – 0,5%. Mõned mängijad kinnitavad, et selle võib vähendada kuni 0,4 protsendini, muutes selle mängijate suhtes kõige sõbralikumaks kasiinomänguks. Muidugi ei tasu arvata, et see arv kohe alguses teie kohta kehtib. Meistriks saab ainult kogemusi kogudes ning oma mängustiili välja arendades. Praktika näitab, et üldiselt on kaotusprotsent siiski suurem.
  • Veel üks huvitav fakt on see, et 2000. aastal alustas tööd esimene kaardisegamismasin, mis muutus peagi väga populaarseks, kuna see oli kasiinode omanike huvides. Masin hoidis kokku aega, mis kulus diileril kaartide segamiseks. Mängu kiirus tõusis ligikaudu 40%.

 

Muide, blackjacki peetakse üheks vähestest mängudest, millega on võimalik stabiilselt elatist teenida. Muidugi ei naerata selline õnn igaühele ning lihtsam on oma palk siiski mõnel teisel moel välja teenida. Enamik mängijaid ei pea blackjacki suhtuma kui töösse, vaid nägema seda kui meelelahutust.