Juhusliku arvu generaator (RNG) slotimängudes

Slotimängud moodustavad tänastes online kasiinodes konkurentsitult populaarseima segmendi ning annavad keskmise kasiino tulust ligikaudu kaks kolmandikku, vahel ka rohkem. Slotimängud / mänguautomaadid on kasiinode lahutamatuks osaks olnud enam kui 100 aastat ja on selle aja jooksul teinud läbi olulisi muutusi, kuigi mängupõhimõtted ja -eesmärk on püsinud muutumatuna.

Esimesed mänguautomaadid olid kolme rullikuga ja ühe kangiga masinad, mis tänu oma kujule said pikapeale hüüdnime “ühekäelised bandiidid”. Kangi tõmmates hakkasid rullikud pöörlema ja asend, milles need seiskusid, otsustas selle, kas said võidu või mitte.

Tänapäevased online kasiino slotimängud

Tänapäevased mänguautomaadid ja slotimängud on kõik tarkvarapõhised. Ka kõigi tavakasiinodes olevate mänguautomaatide sees on tarkvaraga mikroarvuti ja midagi mehhaanilist, nagu mänguautomaatide algusaegadel, seal enam ei toimu (https://kasiino.com/).

Mis juhtub, kui vajutad slotimängu nuppu?

Vaatame nüüd, mis juhtub, kui vajutad slotimängu nuppu (ükskõik kas tavakasiinos või online kasiinos). Kõigi kaasaegsete slotimängude tarkvara olulisimaks osaks on RNG ehk juhusliku arvu generaator. See genereerib pidevalt numbreid – isegi siis, kui keegi parasjagu vastavat mängu ei mängi. Tänapäevased RNG-d suudavad genereerida miljardeid numbreid sekundis.

Igale genereeritud numbrile vastab mingisugune sümbolite järjestus slotimängu ekraanil ja kui mängija vajutab mängu nuppu, siis kuvataksegi talle sellel hetkel genereeritud numbrile vastav sümbolite paigutus. See omakorda tähendab, et kui Sinu järel Sinuga sama mängu mängiv mängija võidab suure jackpoti, siis pole Sul põhjust arvata, et kui Sina oleks mängimist jätkanud, oleks jackpoti võit kindlasti hoopis Sulle tulnud. Iga mänguvooru tulemus vastab sellel hetkel juhuslikult genereeritud numbrile.

Millal slotimängus võit tuleb?

Seda, millal üks või teine kasiinomäng suurvõidu välja annab, pole kuidagi võimalik ennustada ja kui Sa ka näed mõnel saidil liigitusi „kuumad“ ja „külmad“ mängud vmt, siis tegelikkuses on see kõik üsna infotühi turundustrikk. On täiesti võimalik, et mõnes mängus ei loosita paar nädalat ühtegi suuremat võitu välja, aga siis ühel päeval saadakse neid mitu. Ka kiiremini mängimine ei suurenda Su võidusaaki. Sulle võib lihtsalt tunduda, et võidad rohkem, kuna läbid lühema aja jooksul rohkem mänguvoorusid.

Erinevad slotimängud on programmeeritud erinevate väljamakseprotsentide ja võidusagedusega. Reeglina kipub olema nii, et mida suurem on slotimängu võidusagedus, seda vähem on lootust sealt suuremaid võite saada. Seetõttu on ehk veidi mõttekam mängida neid mänge, kus on võidusagedus väiksem, aga väljamakseprotsent suurem. Kahjuks on aga väljamakseprotsent üks neist numbritest, mida kasiinod väga välja reklaamima ei kipu. Näiteks GrandX kasiino, Eestis ainulaadsete Amaticu mängude juures on küll põhjalikud juhendid, aga väljamakseprotsenti neist juhenditest ei leia.

Kui tahad teada, millises online kasiinos on mängijatele kõige paremad tingimused, siis enne mängu alustamist tutvu kasiino.com saidil kõigi Eesti online kasiinode tutvustustega!